KONST / Litografier / Färglitografi 8089123

nr 808 9123

Arne Gadd

(1920-2003), Sverige

Färglitografi, Arne Gadd (1920-2003), kust, 93/310, signerad, motivets mått: 30x40

Arne Gadd, svensk målare, grafiker och tecknare född i Göteborg 1920, död 2003.

Utrop:

300 kr

måndag 18 februari 2013
kl 19:37:37

Arne Gadd

Läs mer om Arne Gadd