KONST / Litografier / Färglitografi 8089123
nr 808 9123
Arne Gadd
(1920-2003), Sverige
Färglitografi, Arne Gadd (1920-2003), kust, 93/310, signerad, motivets mått: 30x40
Arne Gadd, svensk målare, grafiker och tecknare född i Göteborg 1920, död 2003.
Utrop:
300 kr
måndag 18 februari 2013
kl 19:37:37
Arne Gadd
Läs mer om Arne Gadd